پیام سایت: ثبت نام میهمان گرامی خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت و مشاهده همه مطالب توصیه میکنیم حتما عضو شوید
Boof iOS app Boofi Android App
بهمن
3
ساعت: (فنلاند)
امروز: یکشنبه، 3 بهمن 1395 (22 ژانویه 2017)
Tänään: Sunnuntai, 22 Tammikuuta 2017

دلایل اصلی برتری مرورگر کروم بر فایرفاکس

با وجود تمام جذابیت های مرورگر فایرفاکس ، نمیتوان گفت فایرفاکس از کروم برتر است زیرا آمارهای جهانی نشان میدهد که کروم بعد از پشت سرگذاشتن فایرفاکس در حال رسیدن به اینترنت اکسپلورر بوده و آینده روشنی در پیش دارد.

گر هنوز دو دل هستید که به کروم مهاجرت کنید بهتر است این ده دلیل را بخوانید تا خیالتان راحت شود که کروم گزینه برتری در بین مرورگرها است.

۱-اشغال رم و سرعت اجرا
اگر فایرفاکس را تجربه کرده باشید می دانید که حسابی علاقه به خوردن رم دارد! برخلاف فایرفاکس کروم با اینکه قبلاُ توضیح داده ام که ساختارش مشابه سیستم عاملها است اما به شدت در قیاس با فایرفاکس رم کمتری را اشغال می کند. سرعت لود شدن خود برنامه کروم به مراتب بهتر از فایرفاکس است و این موضوع در مک و لینوکس به وضوح مشخص است.

۲-موتور رندر وب کیت

خلاصه بگوییم که آینده از آن موتور وب کیت است و مرورگرهای بر پایه آن یعنی کروم و سافاری روز به روز موفق تر خواهند شد و در مقابل موتورهای Gecko متعلق به فایرفاکس و Trident متعلق به اینترنت اکسپلورر روز به روز آب خواهند رفت. موتور وب کیت علاوه بر سرعت خوب در لود کردن صفحات دارای حمایت کامل و پیشرو از استاندارد نوین HTML-5 است.

۳-کروم سینک

اگر در کروم از قابلیت کروم سینک بهره میبرید باید بدانید نه تنها بوکمارکها و رمزها بلکه کلیه افزونه ها و …هم سینک می شود و اگر جایی اقدام به نصب مجدد کنید با سینک کردن ناگهان متوجه می شوید همه افزونه ها و …با هم سینک شده اند و از این جهت خرسند خواهید شد. فایرفاکس امکان سینک کردن افزونه ها را در سینک خود ندارد.

۴-امنیت بالاتر

کروم این قابلیت را دارد که بسیاری از حملات اینترنتی (به خصوص از آنهایی که مانند شنود جی میل شامل حال ایرانیان میشود!) را تشخیص دهد و از آنها ممانعت به عمل آورد.

۵-بی نیاز از بارگذاری مجدد

هر بار در فایرفاکس افزونه ای نصب کنید باید مجدداُ فایرفاکس را بازگذاری کنید تا تغییرات اعمال شوند اما در کروم همه چیز آنی و همان موقع صورت می گیرد و نیازی به بستن و باز کردن کروم نیست.

۶-سازگاری کامل با مترجم گوگل

هر بار شما در کروم به سایتی با زبان غیر از زبانهای نصب شده روی سیستم خود سر بزنید کروم به شما این امکان را می دهد که آن را برای شما ترجمه کند!

۷-سندباکس قوی و ایمن

اگرچه همه مرورگرها اکنون دارای سندباکس برای ایزوله کردن سیستم شما از برنامه ها و کدهای مخرب اینترنتی هستند اما سندباکس کروم هم با سابقه تر و هم پیشرفته تر و توانمندتر است.

۸-یکپارچگی با سیستم عامل

کروم بر خلاف فایرفاکس تنظمیمات مربوط به گواهینامه های دیجیتال و تنظمیات پراکسی و …را با سیستم عامل به کار می گیرد و این موضوع موجب می شود که عملاُ حتی گواهینامه های دیجیتال سیستم شما بدون به روزرسانی ویندوز یا مک شما به روز و ایمن شوند. (در مکینتاش با KeyChain Access)

۹-یکپارچگی با اکانت گوگل

امروزه دیگر آدرس جی میل شما چیزی فراتر از یک ایمیل است! با اکانت گوگل خود عملاُ شما دارای یک داشبورد هستید که شما خیلی چیزها است. کروم همه سینک کردنها را در داشبورد اکانت گوگل شما انجام می دهد. اگر تا کنون به داشبورد گوگل خود سر نزده اید اینجا را ببینید.

۱۰-سهولت در مهاجرت

اگر قصد دارید از مرورگری دیگر به کروم مهاجرت کنید خیالتان راحت باشد این قابلیت وجود دارد که همه چیز به جز افزونه های مرورگر فعلی شما!!! به کروم منتقل شود. همه چیز شامل بوک مارکها و کوکی ها و اکانتها و …فقط کافی است که مرورگر فعلی خود را ببیندید و کروم را نصب کنید. با این کار همه چیز به طور اتوماتیک وارد کروم خواهد شد.

.

.

jaj,
یعنی هیچ کودوم از 10 مورده بالا برات اهمیت نداره ¿

jaj,
من ک شخصا اپرا رو ترجیح میدم

I Love You Chrome :8:
صادقانه بگم، اونايي كه غير از كروم رو دارن استفاده ميكنن از روي تعصب هست، خيلي واضح هست كه كروم از همه مرورگرهاي ديگه سريعتر و امنتر و سازگارتر هست، اپن سورس هست و هميشه هم اتوماتيك آپديت ميشه، هيچ وقت هم سرعت رو در حين آپديت نميگيره! كرش كردن نداره، امنيت در گشت و گذار به وسيله Incognito تضمين شده هست، توو رده بندي 2013 مرور گر اول جهان رو كسب كرد، سيستم ركاوري بعد از كرش ناخواسته داره، مترجم داخلي داره، شتاب دهنده سرعت به صورت دستي در تنظيمات داره، خلاصه هر چي ازش بگيم كم گفتيم، توو دربارش نوشته، مرورگري براي سرعت، سادگي، امنيت. اگه خواستيد وارد دنياي كروم بشيد از اينجا نصب كنيد، ولي قبلش اون مرورگر هندلي قبليتونو حذفش كنيد :4:

https://www.google.com/intl/en/chrome/browser/

افرونه ميخواييد؟! بفرماييد اينم بيشتر از هزاران افزونه براي كروم! :75:

https://chrome.google.com/webstore/category/extensions?hl=en-US

.

MaziMari,
خدمتتون عارضم با تبلیغات شما در تاپیکای مختلف ترغیب و این مرورگر رو دانلود نمودم ، سرعت خوبی داره ولیکن هرازگاهی یهو قفل میکنه ! و اینکه محیطشم خشک هست و افزونۀ دلخواهی نداره.
از هر دو استفاده میکنم ولی از موزیلا بیشتر بخاطر افزونه های خوبی که داره

نقل قول: serpent
من ک شخصا اپرا رو ترجیح میدم

اپرا برای موبایل و تبلت خوب جواب میده ولی برای pc سرعت پایینی داره

• من با گوگل كروم راحتم 262

MaziMari,
    خداییش راستشو بگو، چقدر میگیری تبلیغشو میکنی؟ :24:
    آخه خیلی برام جای تعجبه!

نقل قول: MaziMari
    افرونه ميخواييد؟! بفرماييد اينم بيشتر از هزاران افزونه براي كروم!

لینک مورد نظر باز نمیشه، ارور میده !

MaziMari,
    احسنت بر ان شیری که تو را خورد

jaj,
    ♥Rose♥,
    بااااید موزیلا رو حذف کنید و کروم نصب کنید و از کروم استفاده کنید ، بااااااااید

:4::4:

mahsa joon,
    :46:

صادقانه بگم، اونايي كه غير از كروم رو دارن استفاده ميكنن از روي تعصب هست، خيلي واضح هست كه كروم از همه مرورگرهاي ديگه سريعتر و امنتر و سازگارتر هست،

ماری جان از تعصب نیست من خودم به شخصه از اپرا استفاده می کنم چون سرعتی که داره از مروگر های دیگه بهتره از نظر من
    و یکی از علت هایی که دیگران به مروگر کروم و یا موزیلا میرن پشتیبانی زیادش هست و نرم افزار های کمکی که براش تولید میشه علتش هم چیزی نیست جز سرمایه گذاری زیادی که این دو شرکت برای محصولاتشون دارن خرج می کنن

اوه ماي گاد، همه كه ريختن روو سر من :83:

باشه بابا حرفاي همتون رو قبول دارم و محترمه، هر كي هر مرورگري دوس داره نصب كنه حالشو ببره :4: هر چي استفاده ميكنيد فقط اپرا، سفري، فايرفاكس، اينترنت اكسپلورر آول رو استفاده نكنيد، غير اينا هر چي موند رو استفاده كنيد :5:

MaziMari,
    نترررررس ، من مثل پلنگ پشتتم :4:

هر چي استفاده ميكنيد فقط اپرا، سفري، فايرفاكس، اينترنت اكسپلورر آول رو استفاده نكنيد، غير اينا هر چي موند رو استفاده كنيد

غیر از کروم چیز دیگه ای هم موند ! :83:

.

♥Rose♥,
    اره ، مونده ، مثله :

SRWare Iron

Wyzo

Avant Browser

:4:

نقل قول: jaj
    آره نوت پد
    من اگه شده با نوت پد باز کنم از گوگل کروم استفاده نمی کنم

:83:

jaj,
    نه بابا ، بجز نوت پد 3 تا دیگه هم هست که 2-3 تا پست بالاتر گفتم ، از اونا استفاده کنید 247247

.

jaj,
    عاغا تو از هررر چی ک دلت میخواد استفاده کن ، فقط دس ب برنامه نویسی نزن :4:

هلی کوپتر مگه چشه که میخوای برنامه بنویسی ¿¿

.

jaj,
    خب بکش ، کاری نداره که ، دیدی اون روز من کشیده بودم ، ب همون راحتی :4:

من کروم رو واسه کیفیتش استفاده میکنم :51:

میهمان گرامی جهت ارسال پست لطفا عضو شوید.
    پاسخ
    در حال حاضر 1 نفر در حال مشاهده اين تاپيک میابشند که 0 نفر آنها کاربر می باشد:

30 امتیاز ،

Ambulance sirens will start feeding directly into car radios

1 روز پیش

more

Radio Boofi Web Stream and Application Download for iOS and Adroid

1 روز پیش

more

Why You Should Not Vape

4 روز پیش

more

Stop, look and wave your hand before using zebra crossing

1 هفته پیش

more

New Year's celebrations around the world

3 هفته پیش

more

'KOLAH GHERMEZI' Puppeteer Donya Fannizadeh dead at 49

3 هفته پیش

more

Now THAT's a kid who appreciates food! So darn cute ❤

3 هفته پیش

more

The Calling of an Engineer

3 هفته پیش

more

A List of the Different Types of Kisses And What They Mean

3 هفته پیش

more

This 7-Year-Old Child Is Trapped Inside Body Of An Old Man

3 هفته پیش

more

Music legend George Michael has died peacefully at home at the age of 53

3 هفته پیش

more

How Rovaniemi, Finland became the “official hometown” of Santa Claus

3 هفته پیش

more

Russian Military plane crashes into Black Sea near Sochi

4 هفته پیش

more

Farewell moment of Iranian Divers Before the Operation "Karbala IV" Iraq War 1980s

4 هفته پیش

more

Instant Karma ツ Best Funny Instant Karma Fails 2017 ツ The Face

amazing ★ ۲۲ ساعت پیش

...

ادامه مطلب

Instant Karma ツ Best Funny Instant Karma Fails 2017 ツ The Face

amazing ★ ۲١ ساعت پیش

...

ادامه مطلب

پرگار: جنون چیست؟

news ★ ۲١ ساعت پیش