پیام سایت: ثبت نام میهمان گرامی خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت و مشاهده همه مطالب توصیه میکنیم حتما عضو شوید
Boof iOS app Boofi Android App
دی
29
ساعت: (فنلاند)
امروز: چهارشنبه، 29 دی 1395 (18 ژانویه 2017)
Tänään: Keskiviikkko, 18 Tammikuuta 2017

اگه من استاد بودم

امروز توی دانشکده مون یه برگه دیدم زده بود مسابقه طنز
اگر من استاد بودم . . .

خوب از اونجایی که در آستانه همچین روزی هم هستیم منم این ایده رو میخوام توی همین جا پیاده سازی کنم

از همه دوستان میخوام که بگن اگر استاد بودند چه می کردند
یه چند تایی هم مثال برای راهنمایی میزارم تا یه ذره ذهنتون آماده بشه

اگر من استاد بودم سعی میکردم به دانشجو چگونه دانشجو بودن را بیاموزم و چگونه با پیش گرفتن راهی بهتر بتواند درست زندگی کردن را یاد بگیرد تا اگر روزی در جایگاه من قداد گرفت بتواند بهتر از من باشد.
======

اگر استاد بودم به سادگی از این همه کاهلی دانشجویان نمی گذشتم و مجبورشان میکردم هر هفته همه یک فصل را برای کنفرانس آماده کنند و اگر همچین کاری نکردند این درس را آنقدر میافتادند تا بفهمند که به دانشگاه آمده اند.
======

اگر استاد بودم به دانشجو میگفتم که اگر دانشگاه کوچک است یااگر امکانات مناسبی ندارید دلیل بر آن نیست که نتوانید پیشدفت کنید هدف از آمدن به دانشگاه تعالی فکری است نه آن چیزی که شما به آن فکر می کنید
======

در کلاس آزادی بیشتری به بچه ها برای دخالت در درس و بحث و گفت وگو می دادم وشاید بطور دوستانه با آنها تعامل داشتم .. در مورد درس طوری رفتار می کردم که برای یاد گیری سر کلاس من حاضر شوند نه برای نمره گرفتن وپاس کردن درس مربوطه
======

اگر استاد بودم سعی می کردم. سخت گیرهای لازم برای اینکه دانشجو بتوانند گلیم خودش را از آب بکشد بیرون و در رشته خود یک کار کشته باشد. در رشته خود کار خود را بلد باشد. اگر این اتفاق می افتاد. و من استاد می شدم دوست داشتم دانشجویان کسانی بودن که درس دانشگاه را برای هدفی یاد بگیرند نه برای سرگرمی و وقت تلف کردن دوست داشتم تمامی آنان به درسی که می خوانند. علاقه داشته باشند و زندگی خود را با آن همان علمی که یاد می گیرند و می خوانند بسازند . دوست داشتم آنان بایک تحقیقی عصبانی نشوند که چرا استاد تحقیق دوست داشتم با تمامی سخت گیرهی که می کردم با من رابطه دوستانه داشتن و برای من مثل یک دوست بودند.
======

اگر استاد شدم دوست دارم تمامی چیزهایی که در این رشته دانستم و یاد گرفتم به دانشجویانم بیاموزم تا آنان نیز از این معلومات و اطلاعات من با خبر شوند.
======

دوست دارم زندگی من نیز درس دادن و درس آموختن باشد و من نیز به نوبه خود درس دادن را دوست داشته باشم و زندگی من نیز درس دادن به دانشجویان باشد و با دیدن آنان طعم زیبای زندگی را بچشم و یک چیزی که همیشه فکرم را مشغول کرده است آن چیز این است سعی کنم برای تمامی دانشجویان وقت بزارم نه برای عده البته اگر کسانی که خودشان دوست دارند واین رشته را مثل نفس کشیدن برایشان مهم است یک وقت خاصی اختصاص دهم.

پس اگر خداوند خواست و ما نیز توانستیم و اگر استاد شدیم دوست دارم این طور باشم و زندگی را برای درس دادن بگذار و سخت گیری های لازم را انجام دهم. پس به امید آنروز...
======

اگر شما استاد بودید چه می کردید؟

يعني چيكار مي تونستم بكنم 403

نقل قول: jaj
اگر شما استاد بودید چه می کردید؟

اگر من استاد بودم میگفتم هر کی میخواد درس منو برداره باید یه مصاحبه قبلش بیاد تا بتونم میزان علاقه اشو به درسی که میدم بسنجم
درس منو نباید از روی اجبار بردارند فقط برای پاس شدن
اگر کار دارند گرفتارند بچه روی گاز دارند و . . . درس رو برندارند
به جای این همه واحد های عمومی بی فایده اونا رو مجبور می کردم که برن متناسب با علاقه اشون تعدادی دروس در زمینه های تخصصی شون انتخاب کنند و خودشون خودخوان اون درس ها رو بخونن هر کی به هر چی علاقه داره

اگر من استاد بودم . . .

طرح جالبیه :5:

.
.
.
نقل قول: Holtek
من بايد عذرخواهي بكنم چون ايراد از من بوده كه نتونستم اونموقع اين مطالب رو كامل يادتون بدم .....

من گفتم الان میخوای برعکس اینو بگی!
من فکر میکنم دانشجو باید عذر خواهی کنه! چون معمولاً اون موقع قدر درسو نمیدوننن و گوش نمیدن و بعداً که موردی پیش اومد و اون درس به کارشون میفته تازه دوزاریشون میفته!
این حرکت شما نشونه بزرگواریتونه :24: از استاد های ما همچین حرکتهای بر نمیاد و یه طوری باهات رفتار میکنن که انگار میخوان از سر بازت کننن :21:
.
.
.
به جای این همه واحد های عمومی بی فایده اونا رو مجبور می کردم که برن متناسب با علاقه اشون تعدادی دروس در زمینه های تخصصی شون انتخاب کنند و خودشون خودخوان اون درس ها رو بخونن هر کی به هر چی علاقه داره

خوبه خودت میدونی این در حیطه وظایف استاد نیست....وگرنه من که رشته ام کامپیوتره؟چرا باید جوشکاری کنم!چرا باید 8 واحد فیزیک و 17 یا 18 واحد ریاضی بخونم! ولی حداقل یه کلاس آموزش نرم افزار خاصی رو نبینم!
بعضی از دوستای من هنو فرق ایمیل و سایت رو نمیدون چیه؟ ولی اسمشون مهندس کامپیوتره!
.
.
.
نمیدونم چجوی بگم! بهتره این طوری بگم که من از استاد هام چه انتظاری داشتم که متاسفانه جز به یک نفرشون که از نظر من یه استاد واقعی بود به هیچ کدومشون ندیدم!
اول اینکه وقت شناس می بودم و با به موقع اومدن خودم سر کلاس این وقت شناسی رو به دانشجو یاد میدادم
اگر استاد میبودم حتماً با حضور ذهن کامل و اطلاعات کامل در زمینه درسیم وارد کلاس میشدم
اگر استاد میبودم حتماً تمرینات و پرسش کلاسی رو از دانشجو هام میخواستم
اگر استاد میبودم حتماً تو فعالیت های کلاسیم دانشجو هامو شرکت میدادم
حالا بعد کلی سخت گیری.................
اگر استاد میبودم هر چند وقت یک باری یه حال اساسی به شاگرد هام میدادم!(مثلا تو امتحان پایانی سوالات رو یکم ساده تر میدادم...یا یک دفعه میگفتم فلان جلسه استراحت و نیاید و ....چه میدونم بستگی به موقعیت داره :4: )

من اگه استاد بودم به خاطر بارون کلاس رو تعطیل نمی کردم

به دانشجو یاد می دادم که وظیفه ی استاد اینه که چشمه ای از دانش رو نشون بده و این دانشجوس که باید بیفته دنبال دانش و اون رو پیدا بکنه!

به دانشجوهام میگفتم هرچی که سر کلاس میگم خوب گوش بدین چون قراره خودتون یه زمانی استاد بشید. حتی اگرم استاد نشدن کوچکترین حسن اش اینه که درس رو یاد میگیرید...

اگر استاد بشم دوست دارم بچه ها رو انقدر به درس علاقمند کنم که هیچ وقت بخاطر گرفتن نمره درس نخونن و هدفشون یاد گرفتن باشه 308

•  اطلاعات

پاسخ
    در حال حاضر 1 نفر در حال مشاهده اين تاپيک میابشند که 0 نفر آنها کاربر می باشد:

35.26 امتیاز ،

A Lot of Terrifying Creatures Found From the Deep Sea by Russian Fisherman

1 هفته پیش

more

Stop, look and wave your hand before using zebra crossing

1 هفته پیش

more

New Year's celebrations around the world

2 هفته پیش

more

'KOLAH GHERMEZI' Puppeteer Donya Fannizadeh dead at 49

2 هفته پیش

more

Now THAT's a kid who appreciates food! So darn cute ❤

3 هفته پیش

more

The Calling of an Engineer

3 هفته پیش

more

A List of the Different Types of Kisses And What They Mean

3 هفته پیش

more

This 7-Year-Old Child Is Trapped Inside Body Of An Old Man

3 هفته پیش

more

Music legend George Michael has died peacefully at home at the age of 53

3 هفته پیش

more

How Rovaniemi, Finland became the “official hometown” of Santa Claus

3 هفته پیش

more

Russian Military plane crashes into Black Sea near Sochi

3 هفته پیش

more

Farewell moment of Iranian Divers Before the Operation "Karbala IV" Iraq War 1980s

3 هفته پیش

more

Meet Iranian Ronaldo and Messi ?

3 هفته پیش

more

Iz.Mohsen's Mannequin Challenge, Mix 'Black Beatles' by Rae Sremmurd and "Persian Dance Song"

3 هفته پیش

more

توقف عملیات جستجوی هواپیمای مفقود شده مالزی

news ★ ۲٠ ساعت پیش

...

ادامه مطلب

Ducks follow woman's singing voice

amazing ★ ١۸ ساعت پیش

...

ادامه مطلب

Adorable Compilation Features The Cutest Kids Around!

amazing ★ ١۶ ساعت پیش

...

ادامه مطلب